top of page

WELCOME

Welcome visitors to your site with a short, engaging introduction. Double click to edit and add your own text.

  • Zdjęcie autoraMagdalena Szadkowska

Pessaroterapia to terapia, którą stosuje się z zastosowaniem pessarów.

Czym są pessary i jak działają?

To specjalnie stworzone przyrządy dopochwowe o różnym kształcie i rozmiarze. Dobiera się je indywidualnie do pacjentki w celu zmniejszenia dolegliwości związanych m.in. z obniżeniem narządów miednicy mniejszej czy nietrzymaniem moczu.

Działają one również prewencyjnie - zapobiegają pojawieniu się problemu (np. u kobiet o bardzo wysokiej aktywności fizycznej) lub jego pogłębieniu.


Jak stosuje się pessary?

Stosować je można doraźnie (na czas zwiększonej aktywności) lub w ciągu całego dnia - wszystko zależy od sytuacji i potrzeb pacjentki. Również sama długość pessaroterapii jest zależna od problemu i jego nasilenia.

Pessary stosuje się dopochwowo i przy prawidłowo dobranym rozmiarze pacjentka nie odczuwa pessaru w pochwie, a sam pessar jest stabilny przez cały dzień.

Efekty stosowania pessarów są natychmiastowe, a w połączeniu z indywidualnie dobraną terapią uroginekologiczną dają świetne efekty.

Kobieta z problemem uroginekologicznym może zatem swobodnie wrócić do uprawiania sportu bez stresu związanego z dolegliwościami intymnymi.

Pessaroterapia jest odpowiednia dla kobiet w każdym wieku i nie dotyczy ona tylko kobiety po ciąży i porodzie (CC lub SN).


Chcesz wiedzieć, czy pessaroterapia jest dla Ciebie?

Zapraszam na wizytę :)

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page